FSC Inshore 2019-20 Summer Series

Final Results for 16/11/2019

Division 1 IRC Championship 2/Consistency 5

Wind: SW 10 knots Course: 1 Start time: 13:50
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes OffPerf.Percent
F4 Aquila R.Passmore 1.0460 16:10:56 2:20:56 2:27:25 1 1 FIN 0:00 4.60
F919 Witchy Woman J.Palmer 1.0340 16:14:48 2:24:48 2:29:43 2 2 FIN 2:18 2.99
F211 Sand Crabs Disco G.Martin .9600 16:42:21 2:52:21 2:45:27 3 3 FIN 18:02 -6.80

Division 1 TCF Championship 2/Consistency 5

Wind: SW 10 knots Course: 1 Start time: 13:50
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes OffPerf.Percent
F919 Witchy Woman J.Palmer .7803 16:14:48 2:24:48 1:52:59 3 1 FIN 0:00 3.47
F238 Cro Connection P.Kennington .7850 16:14:38 2:24:38 1:53:32 2 2 FIN 0:33 2.97
F4 Aquila R.Passmore .8102 16:10:56 2:20:56 1:54:11 1 3 FIN 1:12 2.39
F211 Sand Crabs Disco G.Martin .7365 16:42:21 2:52:21 2:06:56 4 4 FIN 13:57 -7.90

Division 2 IRC Championship 2/Consistency 5

Wind: SW 10 knots Course: 1 Start time: 13:55
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes OffPerf.Percent
F320 Windswept E.Delfos .9290 16:09:15 2:14:15 2:04:43 1 1 FIN 0:00 3.42
F732 Impulse L.Woods .9270 16:10:50 2:15:50 2:05:55 3 2 FIN 1:12 2.43
F110 Minke S.Delfos .9680 16:10:03 2:15:03 2:10:44 2 3 FIN 6:01 -1.34
F15 Eufarria G.Carter .9150 16:22:03 2:27:03 2:14:33 4 4 FIN 9:50 -4.14
F228 Soon M.Thorpe .9130 16:22:29 2:27:29 2:14:39 5 5 FIN 9:56 -4.21
F109 Venustus R.Kooy .9320 16:16:01 6= 6= DSQ 0:00 0.00

Division 2 TCF Championship 2/Consistency 5

Wind: SW 10 knots Course: 1 Start time: 13:55
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes OffPerf.Percent
F244 Pipedream III P.Williams .6821 16:16:15 2:21:15 1:36:21 5 1 FIN 0:00 3.20
F62 Panache II K.Klaka .7173 16:10:59 2:15:59 1:37:32 4 2 FIN 1:11 1.95
F110 Minke S.Delfos .7254 16:10:03 2:15:03 1:37:58 2 3 FIN 1:37 1.50
F732 Impulse L.Woods .7276 16:10:50 2:15:50 1:38:50 3 4 FIN 2:29 0.61
F320 Windswept E.Delfos .7430 16:09:15 2:14:15 1:39:45 1 5 FIN 3:24 -0.32
F228 Soon M.Thorpe .6767 16:22:29 2:27:29 1:39:48 7 6 FIN 3:27 -0.37
F15 Eufarria G.Carter .6815 16:22:03 2:27:03 1:40:13 6 7 FIN 3:52 -0.78
F282 Valkyr B.Cooper .6911 16:26:57 2:31:57 1:45:01 8 8 FIN 8:40 -5.32
F17 Freddie Fudpucker R.Webster .6557 16:51:45 2:56:45 1:55:54 9 9 FIN 19:33 -14.21
F109 Venustus R.Kooy .6510 16:16:01 10= 10= DSQ 0:00 0.00

Division 6 TCF Championship 2/Consistency 5

Wind: SW 10 knots Course: 1 Start time: 14:00
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes OffPerf.Percent
F298 Polaris S.Kerr .6213 15:45:06 1:45:06 1:05:18 5 1 FIN 0:00 1.15
F111 The Longboat O.Otness .8111 15:21:06 1:21:06 1:05:47 1 2 FIN 0:29 0.41
F10 Medusa F.Pieri .7518 15:27:56 1:27:56 1:06:06 2 3 FIN 0:48 -0.08
F116 Sami M.Stanbury .6459 15:42:37 1:42:37 1:06:17 4 4 FIN 0:59 -0.35
F97 Ambience J.Laws .7009 15:35:17 1:35:17 1:06:47 3 5 FIN 1:29 -1.10

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 10. 17
last updated on 16/11/2019
By system administrator