Club Marine Geographe Bay Race Week 2019

Provisional Results for 19/02/2019 R 3

Div 1 - Racing Race 3 - Passage Race

Start time: 09:15
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
AUS061 Vitesse B.Lawrie .7575 14:37:12 5:22:12 4:04:04 4 1 FIN 0:00
AUS36 Easy Tiger N.Young (PRSC) .8019 14:23:35 5:08:35 4:07:27 2 2 FIN 3:23
GB585 Full On D.Evans (GBYC) .7994 14:30:48 5:15:48 4:12:27 3 3 FIN 8:23
RF70 Stand Aside C.Todd (RFBYC) .7672 14:45:34 5:30:34 4:13:37 5 4 FIN 9:33
35002 Twist-n-Shout D.Lawler (GBYC) .8507 14:22:43 5:07:43 4:21:46 1 5 FIN 17:42

Div 2 - Racing Race 3 - Passage Race

Start time: 09:20
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB111 Ziggy Stardust M.Blizzard (GBYC) .7071 14:11:30 4:51:30 3:26:07 1 1 FIN 0:00
KB34 Empty Pockets G.Sowden (KBSC) .6578 14:37:15 5:17:15 3:28:41 3 2 FIN 2:34
GB3 Ex-hil-R-8 N.Forster (GBYC) .7185 14:19:42 4:59:42 3:35:20 2 3 FIN 9:13
KB188 French Kiss J.Hanriot (KBSC) .6292 15:40:23 6:20:23 3:59:20 4 4 FIN 33:13
KB60 Afrayed Knot B.Olsthoorn (KBSC) .6300 15:47:13 6:27:13 4:03:57 5 5 FIN 37:50

Div 3 - Premier Cruising Race 3 - Passage Race

Start time: 09:25
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
F18 Touch n Go A.Wilson (FSC) .7029 14:27:16 5:02:16 3:32:28 6 1 FIN 0:00
GB2 Jean Genie K.Waller (GBYC) .7228 14:21:38 4:56:38 3:34:24 4 2 FIN 1:56
GB68 Electric Tram B.Brown (GBYC) .7776 14:00:56 4:35:56 3:34:34 1 3 FIN 2:06
GB241 Satchmo N.Chesterfield-Evans (GBYC) .7624 14:08:27 4:43:27 3:36:06 2 4 FIN 3:38
SP553 Spritzig 2 J.Streicker .7622 14:11:30 4:46:30 3:38:22 3 5 FIN 5:54
KB88 Ocean Cowboy F.Talbot (KBSC) .7326 14:24:39 4:59:39 3:39:31 5 6= FIN 7:03
F62 Panache II K.Klaka (FSC) .6780 14:48:46 5:23:46 3:39:31 11 6= FIN 7:03
GB40 Omega J.Merton (GBYC) .6832 14:47:14 5:22:14 3:40:09 10 8 FIN 7:41
R597 Stress Management M.Zulsdorf (RPYC) .7276 14:28:14 5:03:14 3:40:38 7 9 FIN 8:10
R888 Veriaties J.& Geoff Gammon (RPYC) .7228 14:33:54 5:08:54 3:43:16 8 10 FIN 10:48
R411 Aida B.Hennessy (RPYC) .7200 14:38:54 5:13:54 3:46:00 9 11 FIN 13:32
KB30 Xstarsea I.Hensby (KBSC) .7064 14:48:47 5:23:47 3:48:43 12 12 FIN 16:15
R385 Dubonnet M.Hellings (RPYC) .7214 15:21:47 5:56:47 4:17:23 13 13 FIN 44:55
KB115 Crews Control J.Birch (KBSC) .7462 00:00:00 14 14 DNS 0:00

Div 4 - Jib and Main Race 3 - Passage Race

Start time: 09:30
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
F401 Tilt G.Salter/D.Godfrey (FSC) .7776 14:40:09 5:10:09 4:01:10 2 1 FIN 0:00
R1100 Fortuosity J.Hornbuckle (RPYC) .8300 14:21:37 4:51:37 4:02:03 1 2 FIN 0:53
R60 Heaven Can Wait G.Griffiths (RPYC) .7623 14:49:03 5:19:03 4:03:13 4 3 FIN 2:03
F10 Medusa F.Peri (FSC) .7613 14:50:33 5:20:33 4:04:02 5 4 FIN 2:52
80808 Panacea M.McRae .7811 14:43:16 5:13:16 4:04:42 3 5 FIN 3:32
KB1001 Bird on a Wire J.Davies (KBSC) .7351 15:13:17 5:43:17 4:12:21 8 6 FIN 11:11
R90 Lady Liza T.Mills (RPYC) .7264 15:18:13 5:48:13 4:12:57 9 7 FIN 11:47
MH9541 Samsara G.Shea .7400 15:13:03 5:43:03 4:13:51 7 8 FIN 12:41
O5108 Sunbird N.Giblett .8300 14:52:15 5:22:15 4:27:28 6 9 FIN 26:18
NA Antuca A.& Marie .6500 00:00:00 10= 10= DNC 0:00
N/A Mild Oats X1 M.Bevis .6500 00:00:00 10= 10= DNC 0:00
KB799 Indie C.& Cliff Kutzer (KBSC) .7264 00:00:00 10= 10= DNF 0:00

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 10. 5
last updated on 19/02/2019
By System Administrator