Club Marine Geographe Bay Race Week 2019

Provisional Results for 21/02/2019 R 4

Div 1 - Racing Race 4 - Passage Race

Start time: 13:00
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
RF70 Stand Aside C.Todd (RFBYC) .7634 15:42:13 2:42:13 2:03:50 4 1 FIN 0:00
35002 Twist-n-Shout D.Lawler (GBYC) .8464 15:27:38 2:27:38 2:04:57 1 2 FIN 1:07
AUS36 Easy Tiger N.Young (PRSC) .8139 15:36:57 2:36:57 2:07:44 2 3 FIN 3:54
GB585 Full On D.Evans (GBYC) .7994 15:40:52 2:40:52 2:08:36 3 4 FIN 4:46
AUS061 Vitesse B.Lawrie .7802 00:00:00 5 5 DNF 0:00

Div 2 - Racing Race 4 - Passage Race

Start time: 13:05
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
KB60 Afrayed Knot B.Olsthoorn (KBSC) .6269 16:21:05 3:16:05 2:02:55 4 1 FIN 0:00
KB188 French Kiss J.Hanriot (KBSC) .6261 16:21:45 3:16:45 2:03:11 5 2 FIN 0:16
GB3 Ex-hil-R-8 N.Forster (GBYC) .7185 16:01:49 2:56:49 2:07:03 1 3 FIN 4:08
KB34 Empty Pockets G.Sowden (KBSC) .6677 16:18:05 3:13:05 2:08:55 3 4 FIN 6:00
GB111 Ziggy Stardust M.Blizzard (GBYC) .7283 16:07:57 3:02:57 2:13:15 2 5 FIN 10:20

Div 3 - Premier Cruising Race 4 - Passage Race

Start time: 13:10
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB2 Jean Genie K.Waller (GBYC) .7336 15:47:57 2:37:57 1:55:52 2 1 FIN 0:00
SP553 Spritzig 2 J.Streicker .7584 15:46:57 2:36:57 1:59:02 1 2 FIN 3:10
GB241 Satchmo N.Chesterfield-Evans (GBYC) .7586 15:51:10 2:41:10 2:02:16 4 3 FIN 6:24
F62 Panache II K.Klaka (FSC) .6746 16:11:52 3:01:52 2:02:41 11 4 FIN 6:49
R888 Veriaties J.& Geoff Gammon (RPYC) .7192 16:00:39 2:50:39 2:02:44 5 5 FIN 6:52
R597 Stress Management M.Zulsdorf (RPYC) .7240 16:01:33 2:51:33 2:04:12 6 6 FIN 8:20
KB30 Xstarsea I.Hensby (KBSC) .7029 16:06:44 2:56:44 2:04:14 10 7 FIN 8:22
GB68 Electric Tram B.Brown (GBYC) .7776 15:49:47 2:39:47 2:04:15 3 8 FIN 8:23
GB40 Omega J.Merton (GBYC) .6798 16:14:11 3:04:11 2:05:12 12 9 FIN 9:20
R385 Dubonnet M.Hellings (RPYC) .7178 16:04:52 2:54:52 2:05:31 9 10= FIN 9:39
F18 Touch n Go A.Wilson (FSC) .7240 16:03:22 2:53:22 2:05:31 8 10= FIN 9:39
KB88 Ocean Cowboy F.Talbot (KBSC) .7289 16:02:51 2:52:51 2:05:59 7 12 FIN 10:07
KB115 Crews Control J.Birch (KBSC) .7462 00:00:00 13= 13= DNS 0:00
R411 Aida B.Hennessy (RPYC) .7164 00:00:00 13= 13= OCS 0:00

Div 4 - Jib and Main Race 4 - Passage Race

Start time: 13:15
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
F10 Medusa F.Peri (FSC) .7575 15:26:21 2:11:21 1:39:30 1 1 FIN 0:00
R60 Heaven Can Wait G.Griffiths (RPYC) .7623 15:27:07 2:12:07 1:40:43 3 2 FIN 1:13
KB1001 Bird on a Wire J.Davies (KBSC) .7314 15:32:46 2:17:46 1:40:46 5 3 FIN 1:16
R90 Lady Liza T.Mills (RPYC) .7228 15:41:45 2:26:45 1:46:04 8 4 FIN 6:34
F401 Tilt G.Salter/D.Godfrey (FSC) .8009 15:28:55 2:13:55 1:47:15 4 5 FIN 7:45
MH9541 Samsara G.Shea .7363 15:41:08 2:26:08 1:47:36 7 6 FIN 8:06
KB799 Indie C.& Cliff Kutzer (KBSC) .7264 15:46:28 2:31:28 1:50:02 9 7 FIN 10:32
R1100 Fortuosity J.Hornbuckle (RPYC) .8424 15:26:29 2:11:29 1:50:46 2 8 FIN 11:16
80808 Panacea M.McRae .7772 15:40:31 2:25:31 1:53:06 6 9 FIN 13:36
O5108 Sunbird N.Giblett .8259 00:00:00 10= 10= DNS 0:00
NA Antuca A.& Marie .6500 00:00:00 10= 10= DNC 0:00
N/A Mild Oats X1 M.Bevis .6500 00:00:00 10= 10= DNC 0:00

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 10. 5
last updated on 21/02/2019
By System Administrator