Hillarys Yacht Club

Provisional Results for 26/11/2017

Click Here for Race Commentary

Div1 NCS Day 2

Boat NoBoat NameSkipperFall NoStartTimeFinish TimeElapsed TimePositionFinish CodeMinutes Off
HY4 Jack Tar B.Gilbert 17 10:18:00 11:01:00 0:43:00 1 FIN 0:00
HY69 Sally Malay I.Walker 27 10:08:00 11:02:00 0:54:00 2 FIN 1:00
HY250 Lamotrek J.Akers 0 10:35:00 11:03:00 0:28:00 3 FIN 2:00
IRL1700 Sandrine I.Conboy & Marie OBrien 14 10:21:00 11:04:00 0:43:00 4 FIN 3:00
HY95 Hard Evidence D.Riley & Marshall Fox 19 10:16:00 11:05:00 0:49:00 5 FIN 4:00
HY68 Perle J.Bird 30 10:05:00 11:06:00 1:01:00 6 FIN 5:00
HY41 First Impression R.Marian 9 10:26:00 11:07:00 0:41:00 7 FIN 6:00
HY350 Deckchairs Overboard N.Harrison 4 10:31:00 11:08:00 0:37:00 8 FIN 7:00

Div2 NCS Day 2

Boat NoBoat NameSkipperFall NoStartTimeFinish TimeElapsed TimePositionFinish CodeMinutes Off
HY705 Volant E.Janssen K Scheckel F Hagemann K Meta 17 10:18:00 11:02:00 0:44:00 1 FIN 0:00
HY248 Covert Operation G.Atkinson & Bart Brouwer 3 10:32:00 11:04:00 0:32:00 2 FIN 2:00
HY8 Panache G.& Rita James 0 10:35:00 11:05:00 0:30:00 3 FIN 3:00
HY105 Blue Chip K.and Deborah Fisk 13 10:22:00 11:06:00 0:44:00 4 FIN 4:00
HY11 Helga M.Taylor 0 10:35:00 11:07:00 0:32:00 5 FIN 5:00

Div3 NCS Day 2

Boat NoBoat NameSkipperFall NoStartTimeFinish TimeElapsed TimePositionFinish CodeMinutes Off
HY122 Pandora R.Giraudo 17 10:18:00 11:01:00 0:43:00 1 FIN 0:00
HY19 Catabatic R.Bills 0 10:35:00 11:03:00 0:28:00 2 FIN 2:00

NCSdiv1 Consolidation for 26/11/17

For results of individual heats, Press Here

On H'capBoat NoBoat NameSkipper/CrewFinish Code
1 HY4 Jack Tar B.Gilbert CON
2 HY69 Sally Malay I.Walker CON
3 HY250 Lamotrek J.Akers CON
4 IRL1700 Sandrine I.Conboy & Marie OBrien CON
5 OS231 Leda F.Centa CON
6 HY95 Hard Evidence D.Riley & Marshall Fox CON
7 HY68 Perle J.Bird CON
8 HY41 First Impression R.Marian CON
9 OS8030 Hot Gossip I.Campbell CON
10 HY350 Deckchairs Overboard N.Harrison CON
11 AUS647 Overloard I.James CON
12 KA173 Stump Jumper S.Irwin CON

NCSdiv2 Consolidation for 26/11/17

For results of individual heats, Press Here

On H'capBoat NoBoat NameSkipper/CrewFinish Code
1 HY122 Pandora R.Giraudo CON
2 HY705 Volant E.Janssen K Scheckel F Hagemann K Meta CON
3 HY19 Catabatic R.Bills CON
4 F711 Feelin Free A.Peacham CON
5 HY248 Covert Operation G.Atkinson & Bart Brouwer CON
6 OS21 Petite Bateau D.Woodhouse CON
7 HY8 Panache G.& Rita James CON
8 HY105 Blue Chip K.and Deborah Fisk CON
9 HY11 Helga M.Taylor CON

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 8. 5
last updated on 26/11/2017
By system administrator