Hillarys Yacht Club

Provisional Results for 14/01/2018

Click Here for Race Commentary

Div1 NCS Day 3

Boat NoBoat NameSkipperFall NoStartTimeFinish TimeElapsed TimePositionFinish CodeMinutes Off
HY250 Lamotrek J.Akers 0 10:35:00 11:01:00 0:26:00 1 FIN 0:00
HY95 Hard Evidence D.Riley & Marshall Fox 19 10:16:00 11:02:00 0:46:00 2 FIN 1:00
HY4 Jack Tar B.Gilbert 17 10:18:00 11:03:00 0:45:00 3 FIN 2:00
IRL1700 Sandrine I.Conboy & Marie OBrien 14 10:21:00 11:04:00 0:43:00 4 FIN 3:00
HY41 First Impression R.Marian 9 10:26:00 11:05:00 0:39:00 5 FIN 4:00
HY69 Sally Malay I.Walker 27 10:08:00 11:06:00 0:58:00 6 FIN 5:00
HY68 Perle J.Bird 30 10:05:00 11:07:00 1:02:00 7 FIN 6:00

Div2 NCS Day 3

Boat NoBoat NameSkipperFall NoStartTimeFinish TimeElapsed TimePositionFinish CodeMinutes Off
HY105 Blue Chip K.and Deborah Fisk 13 10:22:00 11:02:00 0:40:00 1 FIN 0:00
HY8 Panache G.& Rita James 0 10:35:00 11:03:00 0:28:00 2 FIN 1:00
HY30 Tropical Itch T.Brooke 15 10:20:00 11:04:00 0:44:00 3 FIN 2:00
HY248 Covert Operation G.Atkinson & Bart Brouwer 3 10:32:00 11:05:00 0:33:00 4 FIN 3:00
HY3333 Xtreme B.Ellery 0 10:35:00 11:07:00 0:32:00 5 FIN 5:00
HY705 Volant E.Janssen K Scheckel F Hagemann K Meta 17 10:18:00 11:08:00 0:50:00 6 FIN 6:00

Div3 NCS Day 3

Boat NoBoat NameSkipperFall NoStartTimeFinish TimeElapsed TimePositionFinish CodeMinutes Off
HY19 Catabatic R.Bills 0 10:35:00 11:01:00 0:26:00 1 FIN 0:00
HY122 Pandora R.Giraudo 17 10:18:00 11:06:00 0:48:00 2 FIN 5:00

NCSdiv1 Consolidation for 14/1/18

For results of individual heats, Press Here

On H'capBoat NoBoat NameSkipper/CrewFinish Code
1 OS231 Leda F.Centa CON
2 HY250 Lamotrek J.Akers CON
3 OS8030 Hot Gossip I.Campbell CON
4 KA173 Stump Jumper S.Irwin CON
5 HY95 Hard Evidence D.Riley & Marshall Fox CON
6 HY4 Jack Tar B.Gilbert CON
7 OS632 Whim A Way M.Caulfield CON
8 IRL1700 Sandrine I.Conboy & Marie OBrien CON
9 HY41 First Impression R.Marian CON
10 HY69 Sally Malay I.Walker CON
11 HY68 Perle J.Bird CON

NCSdiv2 Consolidation for 14/1/18

For results of individual heats, Press Here

On H'capBoat NoBoat NameSkipper/CrewFinish Code
1 OS35 Louisa K.& Helen Wood CON
2 HY19 Catabatic R.Bills CON
3 HY105 Blue Chip K.and Deborah Fisk CON
4 HY8 Panache G.& Rita James CON
5 HY30 Tropical Itch T.Brooke CON
6 HY248 Covert Operation G.Atkinson & Bart Brouwer CON
7 F711 Feelin Free A.Peacham CON
8 HY122 Pandora R.Giraudo CON
9 HY3333 Xtreme H.Y C Youth Squad CON
10 HY705 Volant E.Janssen K Scheckel F Hagemann K Meta CON

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 8. 5
last updated on 14/01/2018
By system administrator