Hillarys Yacht Club

Final Results for 28/10/2018

Div1 NCS - Day 1

Start time: 10:00
Boat NoBoat NameSkipperFall NoStartTimeFinish TimeElapsed TimePositionFinish CodeMinutes Off
HY250 Lamotrek J.Akers 0 10:35:00 11:02:00 0:27:00 1 FIN 0:00
HY77 Whispering Jack C.Bradford 3 10:32:00 11:04:00 0:32:00 2 FIN 2:00
HY95 Hard Evidence D.Riley & Marshall Fox 19 10:16:00 11:05:00 0:49:00 3 FIN 3:00
OS632 Whim A Way M.Caulfield 0 10:35:00 11:06:00 0:31:00 4 FIN 4:00
HY69 Sally Malay I.Walker 27 10:08:00 11:07:00 0:59:00 5 FIN 5:00
HY108 Bad Habits I.Holder 7 10:28:00 11:09:00 0:41:00 6 FIN 7:00
HY68 Perle J.Bird 30 0:00:00 00:00:00 0:00:00 7= AVG 0:00

Div2 NCS - Day 1

Start time: 10:00
Boat NoBoat NameSkipperFall NoStartTimeFinish TimeElapsed TimePositionFinish CodeMinutes Off
OS21 Petite Bateau D.Woodhouse 28 10:07:00 11:01:00 0:54:00 1 FIN 0:00
HY705 Volant E.Janssen K Scheckel F Hagemann K Meta 17 10:18:00 11:02:00 0:44:00 2 FIN 1:00
HY105 Blue Chip K.and Deborah Fisk 13 10:22:00 11:03:00 0:41:00 3 FIN 2:00
OS711 Feelin Free A.Peacham 17 10:18:00 11:04:00 0:46:00 4 FIN 3:00
HY248 Covert Operation G.Atkinson & Bart Brouwer 3 10:32:00 11:07:00 0:35:00 5 FIN 6:00
HY80 Quicksilver T.OGrady 0 10:35:00 11:08:00 0:33:00 6 FIN 7:00
HY30 Tropical Itch T.Brooke 15 0:00:00 00:00:00 0:00:00 7= AVG 0:00

Div3 NCS - Day 1

Start time: 10:00
Boat NoBoat NameSkipperFall NoStartTimeFinish TimeElapsed TimePositionFinish CodeMinutes Off
HY19 Catabatic R.Bills 0 10:35:00 11:06:00 0:31:00 1 FIN 0:00
HY336 Anastasia L.Brindle 0 10:35:00 11:09:00 0:34:00 2 FIN 3:00

NCSdiv1 Consolidation for 28/10/2018

For results of individual heats, Press Here

On H'capBoat NoBoat NameSkipper/CrewFinish Code
1 OS8030 Hot Gossip I.Campbell CON
2 HY250 Lamotrek J.Akers CON
3 OS231 Leda F.Centa CON
4 HY77 Whispering Jack B.Bradford CON
5 HY95 Hard Evidence D.Riley & Marshall Fox CON
6 OS632 Whim A Way M.Caulfield CON
7 HY69 Sally Malay I.Walker CON
8 KA173 Stump Jumper S.Irwin CON
9 HY108 Bad Habits I.Holder CON

NCSdiv2 Consolidation for 28/10/2018

For results of individual heats, Press Here

On H'capBoat NoBoat NameSkipper/CrewFinish Code
1 OS21 Petite Bateau D.Woodhouse CON
2 HY705 Volant E.Janssen K Scheckel F Hagemann K Meta CON
3 HY105 Blue Chip K.and Deborah Fisk CON
4 OS711 Feelin Free A.Peacham CON
5 OS35 Louisa K.& Helen Wood CON
6 HY19 Catabatic R.Bills CON
7 HY248 Covert Operation G.Atkinson & Bart Brouwer CON
8 HY80 Quicksilver T.OGrady CON
9 HY336 Anastasia L.Brindle CON

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 10. 12
last updated on 15/04/2019
By system administrator