2020 Keelboat Winter Frostbite Series

Provisional Results for 14/06/2020

A Fleet Race 2

Wind: WNW 5 knots Course: 2 Start time: 10:00
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
RF555 Cappoquin R.Parker .7518 11:28:49 1:28:49 1:06:46 4 1 FIN 0:00
RF1971 Salacia R.Norgard .7250 11:37:32 1:37:32 1:10:43 11 2 FIN 3:57
RF70 Stand Aside C.Todd .8222 11:29:42 1:29:42 1:13:45 6 3 FIN 6:59
RF245 Game Over N.Dennis .8350 11:29:01 1:29:01 1:14:20 5 4 FIN 7:34
AUS3705 Cyclone M.Keogh .7824 11:35:45 1:35:45 1:14:55 9 5 FIN 8:09
RF809 Whitebait C.Knell .7964 11:36:16 1:36:16 1:16:40 10 6 FIN 9:54
AUS3704 Salty D.Keogh .7824 11:38:01 1:38:01 1:16:41 12 7 FIN 9:55
RF881 Kite G.McGann .8313 11:32:40 1:32:40 1:17:02 7 8 FIN 10:16
RF4000 Artemis P.Stark .8955 11:27:17 1:27:17 1:18:10 3 9 FIN 11:24
RF888 Black Betty G.McNally 1.0785 11:14:56 1:14:56 1:20:49 1 10 FIN 14:03
AUS1374 St Johns Dance M.Valentini 1.0000 11:25:25 1:25:25 1:25:25 2 11 FIN 18:39
AUS3507 Squalo Bianco D.Barbi 1.0000 11:34:59 1:34:59 1:34:59 8 12 FIN 28:13

A Fleet - AMS Race 2

Wind: WNW 5 knots Course: 2 Start time: 10:00
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
RF4000 Artemis P.Stark .9130 11:27:17 1:27:17 1:19:41 1 1 FIN 0:00
RF70 Stand Aside C.Todd .9070 11:29:42 1:29:42 1:21:21 3 2 FIN 1:40
RF245 Game Over N.Dennis .9370 11:29:01 1:29:01 1:23:25 2 3 FIN 3:44

A Fleet - IRC Race 2

Wind: WNW 5 knots Course: 2 Start time: 10:00
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
RF888 Black Betty G.McNally 1.2360 11:14:56 1:14:56 1:32:37 1 1 FIN 0:00

B Fleet Race 2

Wind: WNW 5 knots Course: 2 Start time: 10:05
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
AUS1321 Flash Back J.Cassidy .6855 11:26:56 1:21:56 0:56:10 1 1 FIN 0:00
RF144 Cosmos B.Johnston .6489 11:32:29 1:27:29 0:56:46 11 2 FIN 0:36
RF33 En Avant B.Galton-Fenzi .6640 11:30:47 1:25:47 0:56:58 6 3= FIN 0:48
RF818 Time Bandit J.Wilson .6836 11:28:20 1:23:20 0:56:58 2 3= FIN 0:48
AUS5304 Fun2 M.Hansen .6659 11:31:03 1:26:03 0:57:18 7 5 FIN 1:08
RF355 Le Jag R.Raymond .6212 11:39:22 1:34:22 0:58:37 23 6 FIN 2:27
RF133 Fire truck N.Gray .6907 11:29:54 1:24:54 0:58:38 3 7 FIN 2:28
RF44 Individual R.Eliott-Lockhart .6220 11:39:26 1:34:26 0:58:44 24 8 FIN 2:34
AUS214 Scoundrel W.Packer .6900 11:30:23 1:25:23 0:58:55 5 9 FIN 2:45
AUS223 Canewdon Witch T.Ford .6750 11:32:31 1:27:31 0:59:04 12 10 FIN 2:54
AUS1111 JJF J.Wilson .6524 11:36:23 1:31:23 0:59:37 19 11 FIN 3:27
AUS218 Indulgence K.Palassis .6511 11:36:36 1:31:36 0:59:38 20 12 FIN 3:28
AUS047 Skud G.Alderson .7000 11:30:16 1:25:16 0:59:41 4 13 FIN 3:31
RF427 Storyteller B.Haggerty .6049 11:43:58 1:38:58 0:59:52 25 14= FIN 3:42
RF210 Eliza N.Clegg .6384 11:38:46 1:33:46 0:59:52 22 14= FIN 3:42
AUS210 Linnea S.Prosser .6950 11:32:02 1:27:02 1:00:29 10 16 FIN 4:19
AUS144 Hotspur E.Prieto-Low .6869 11:33:09 1:28:09 1:00:33 16 17 FIN 4:23
AUS197 Gazelle XIV J.Anderson .6950 11:32:49 1:27:49 1:01:02 15 18 FIN 4:52
RF102 Cannonball D.Cannon .7050 11:31:43 1:26:43 1:01:08 9 19 FIN 4:58
RF96 Sundance G.Jones .5700 11:53:50 1:48:50 1:02:02 26 20 FIN 5:52
AUS221 Saphira I.Malley .6925 11:35:20 1:30:20 1:02:33 18 21 FIN 6:23
RF8000 Caramba B.Huybens .7000 11:34:24 1:29:24 1:02:35 17 22 FIN 6:25
AUS219 Blue Marlin S.Anderson 1.0000 11:31:21 1:26:21 1:26:21 8 23 FIN 30:11
AUS211 French Connection R.Packer 1.0000 11:32:37 1:27:37 1:27:37 13 24 FIN 31:27
AUS201 Wizzardry R.Chatfield 1.0000 11:32:41 1:27:41 1:27:41 14 25 FIN 31:31
AUS190 Seajoy G.McGann 1.0000 11:36:46 1:31:46 1:31:46 21 26 FIN 35:36
RF40 Minim Cove M.Young .5700 11:40:05 27= 27= RET 0:00

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 10. 16
last updated on 17/6/2020
By system administrator