Keelboat Season 2021-22 - Saturday Series

Provisional Results for 23/04/2022

Combined Keelboat Division Commodores Trophy Race

Start time: 13:30:00
Boat NoBoat NameSkipperFall NoStartTimeFinish TimeElapsed TimePositionFinish CodeMinutes Off
SP63 Naughty Black Shorts W.Jorgensen 37 14:07:00 16:10:31 2:03:31 1 FIN 0:00
SP158 Ballina C.and David Cowden 23 13:53:00 16:10:41 2:17:41 2 FIN 0:10
SP3601 Tapestry D.Atkinson 44 14:14:00 16:10:58 1:56:58 3 FIN 0:27
SP20 Abeelas B.Saleeba 23 13:53:00 16:12:42 2:19:42 4 FIN 2:11
SP397 Double B K.Baxter 32 14:02:00 16:14:21 2:12:21 5 FIN 3:50
SP139 Colusion B.Arnold 26 13:56:00 16:15:16 2:19:16 6 FIN 4:45
SP250 Fair Game D.Picot 26 13:56:00 16:15:26 2:19:26 7 FIN 4:55
SP150 Witch Doctor R.Ingliss 3 13:33:00 16:19:44 2:46:44 8 FIN 9:13
SP248 Commotion M.Compton 17 13:47:00 16:19:46 2:32:46 9 FIN 9:15
SP21 Force Five M.Popham 21 13:51:00 16:20:36 2:29:36 10 FIN 10:05
SP27 Jindarra R.Male 32 14:02:00 16:20:59 2:18:59 11 FIN 10:28
SP58 Good Act G.Munt 22 13:52:00 16:21:22 2:29:22 12 FIN 10:51
R102 Hellas N.Melidionis 20 13:50:00 16:21:36 2:31:36 13 FIN 11:05
SP330 King Canute M.Rose 21 13:51:00 16:22:14 2:31:14 14 FIN 11:43
SP85 Chelsea P.Clarke 18 13:48:00 16:23:25 2:35:25 15 FIN 12:54
SP159 Mele Bilo III D.Mickle 14 13:44:00 16:24:10 2:40:10 16 FIN 13:39
SP325 Blue Grass C.Gee 15 13:45:00 16:24:46 2:39:46 17 FIN 14:15
SP81 Shenanigans K.Uren 5 13:35:00 16:24:48 2:49:48 18 FIN 14:17
SP83 Sonatine C.Lewis-Driver 15 13:45:00 16:26:00 2:41:00 19 FIN 15:29
SP102 Martine D.Cole 17 13:47:00 16:26:04 2:39:04 20 FIN 15:33
SP254 Wildfire B.Uren 16 13:46:00 16:26:14 2:40:14 21 FIN 15:43
SP777 San Michele R.Schmitz 13 13:43:00 16:26:54 2:43:54 22 FIN 16:23
SP393 Cover Drive P.Were 26 13:56:00 16:26:55 2:30:55 23 FIN 16:24
SP146 Cross Roads P.Lewis 18 13:48:00 16:30:29 2:42:29 24 FIN 19:58
SP100 Escapade I.Wyatt 2 13:32:00 16:30:44 2:58:44 25 FIN 20:13
SP163 Random Times D.Hanham 14 13:44:00 16:31:31 2:47:31 26 FIN 21:00
SP112 Swiftsure Saga B.Richards 20 13:50:00 16:32:48 2:42:48 27 FIN 22:17
SP104 Wynella G.Stanley 18 13:48:00 16:39:27 2:51:27 28 FIN 28:56
SP154 Hornblower T.Snow 1 13:31:00 16:43:05 3:12:05 29 FIN 32:34
SP184 Serenity J.Leccese 22 13:52:00 16:51:17 2:59:17 30 FIN 40:46
SP57 Aloha A.Minto 15 13:45:00 17:11:40 3:26:40 31 FIN 61:09

Division 1 Commodores Trophy Race

Start time: 13:30:00
Boat NoBoat NameSkipperFall NoStartTimeFinish TimeElapsed TimePositionFinish CodeMinutes Off
SP63 Naughty Black Shorts W.Jorgensen 37 14:07:00 16:10:31 2:03:31 1 FIN 0:00
SP3601 Tapestry D.Atkinson 44 14:14:00 16:10:58 1:56:58 2 FIN 0:27
SP397 Double B K.Baxter 32 14:02:00 16:14:21 2:12:21 3 FIN 3:50

Division 2 Commodores Tropny Race

Start time: 13:30:00
Boat NoBoat NameSkipperFall NoStartTimeFinish TimeElapsed TimePositionFinish CodeMinutes Off
SP158 Ballina C.and David Cowden 23 13:53:00 16:10:41 2:17:41 1 FIN 0:00
SP139 Colusion B.Arnold 26 13:56:00 16:15:16 2:19:16 2 FIN 4:35
SP250 Fair Game D.Picot 26 13:56:00 16:15:26 2:19:26 3 FIN 4:45
SP27 Jindarra R.Male 32 14:02:00 16:20:59 2:18:59 4 FIN 10:18
SP58 Good Act G.Munt 22 13:52:00 16:21:22 2:29:22 5 FIN 10:41
SP393 Cover Drive P.Were 26 13:56:00 16:26:55 2:30:55 6 FIN 16:14
SP184 Serenity J.Leccese 22 13:52:00 16:51:17 2:59:17 7 FIN 40:36

Division 3 Commodores Trophy Race

Start time: 13:30:00
Boat NoBoat NameSkipperFall NoStartTimeFinish TimeElapsed TimePositionFinish CodeMinutes Off
SP248 Commotion M.Compton 17 13:47:00 16:19:46 2:32:46 1 FIN 0:00
R102 Hellas N.Melidionis 20 13:50:00 16:21:36 2:31:36 2 FIN 1:50
SP85 Chelsea P.Clarke 18 13:48:00 16:23:25 2:35:25 3 FIN 3:39
SP325 Blue Grass C.Gee 15 13:45:00 16:24:46 2:39:46 4 FIN 5:00
SP83 Sonatine C.Lewis-Driver 15 13:45:00 16:26:00 2:41:00 5 FIN 6:14
SP102 Martine D.Cole 17 13:47:00 16:26:04 2:39:04 6 FIN 6:18
SP777 San Michele R.Schmitz 13 13:43:00 16:26:54 2:43:54 7 FIN 7:08

H28 Commodores Trophy Race

Start time: 13:30:00
Boat NoBoat NameSkipperFall NoStartTimeFinish TimeElapsed TimePositionFinish CodeMinutes Off
SP112 Swiftsure Saga B.Richards 20 13:50:00 16:32:48 2:42:48 1 FIN 0:00
SP104 Wynella G.Stanley 18 13:48:00 16:39:27 2:51:27 2 FIN 6:39
SP57 Aloha A.Minto 15 13:45:00 17:11:40 3:26:40 3 FIN 38:52

Red Witch Commodores Trophy Race

Start time: 13:30:00
Boat NoBoat NameSkipperFall NoStartTimeFinish TimeElapsed TimePositionFinish CodeMinutes Off
SP150 Witch Doctor R.Ingliss 3 13:33:00 16:19:44 2:46:44 1 FIN 0:00
SP81 Shenanigans K.Uren 5 13:35:00 16:24:48 2:49:48 2 FIN 5:04
SP100 Escapade I.Wyatt 2 13:32:00 16:30:44 2:58:44 3 FIN 11:00
SP154 Hornblower T.Snow 1 13:31:00 16:43:05 3:12:05 4 FIN 23:21

Spacesailer 22 Commodores Trophy Race

Start time: 13:30:00
Boat NoBoat NameSkipperFall NoStartTimeFinish TimeElapsed TimePositionFinish CodeMinutes Off
SP159 Mele Bilo III D.Mickle 14 13:44:00 16:24:10 2:40:10 1 FIN 0:00
SP254 Wildfire B.Uren 16 13:46:00 16:26:14 2:40:14 2 FIN 2:04
SP146 Cross Roads P.Lewis 18 13:48:00 16:30:29 2:42:29 3 FIN 6:19

Spacesailer 27 Commodores Trophy Race

Start time: 13:30:00
Boat NoBoat NameSkipperFall NoStartTimeFinish TimeElapsed TimePositionFinish CodeMinutes Off
SP20 Abeelas B.Saleeba 23 13:53:00 16:12:42 2:19:42 1 FIN 0:00
SP21 Force Five M.Popham 21 13:51:00 16:20:36 2:29:36 2 FIN 7:54
SP330 King Canute M.Rose 21 13:51:00 16:22:14 2:31:14 3 FIN 9:32
SP163 Random Times D.Hanham 14 13:44:00 16:31:31 2:47:31 4 FIN 18:49

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 16. 8
last updated on 23/04/2022
By System Administrator