Swan River Retro Yacht Series

Provisional Results for MIXED Championship
after 5 races with 5 races to count

Pos'nBoat NoBoat NameSkipper/CrewTotalNett20/10/19
3
17/11/19
3
08/12/19
3
12/01/20
3
23/02/20
3
1 AUS7097 Craigie Mark Lovelady 24.7 24.7 8( 4) 0( 1) 3( 2) 8( 4) 5.7( 3)
2 R11 Thera John Fitzhardinge 31.7 31.7 5.7( 3) 8( 4) 10( 5) 0( 1) 8( 4)
3 R131 Huckleberry Philip Somerville-Ryan 67.1 67.1 11.7( 6) 17( 11) 15( 9) 11.7( 6) 11.7( 6)
4 R114 Hebe Rowan Chick 67.7 67.7 13( 7) 11.7( 6) 14( 8) 13( 7) 16( 10)
5 R1104 Olympia Fons Berkhout 69.4 69.4 3( 2) 5.7( 3) 11.7( 6) 39(DNF) 10( 5)
6 R1201 Sirroco Andrew Hossen 76 76 14( 8) 16( 10) 16( 10) 15( 9) 15( 9)
7 RF9 Joyous Steve Ward 83.7 83.7 40(RET) 38(DNC) 0( 1) 5.7( 3) 0( 1)
8 R33 The Lady in Red Kim Roberts 89.7 89.7 40(DNC) 38(DNC) 5.7( 3) 3( 2) 3( 2)
9 AUS185 Aries Kevin McMahon 91 91 40(RET) 15( 9) 13( 7) 10( 5) 13( 7)
10 SP144 Napea of Carrick James Spittle 95 95 16( 10) 23( 17) 20( 14) 16( 10) 20( 14)
11 R183 Gryphon Chris Robinson 110 110 19( 13) 25( 19) 22( 16) 21( 15) 23( 17)
12 R97 Canobie Owen Stacy 111 111 40(DNC) 20( 14) 18( 12) 14( 8) 19( 13)
13 RF121 Rosen Charles Colvin 116 116 20( 14) 21( 15) 26( 20) 24( 18) 25( 19)
14 R141 Wee Birlinn Jim Black 118 118 21( 15) 24( 18) 24( 18) 25( 19) 24( 18)
15 SP1907 Eun Na Mara Ralph Newton 120 120 0( 1) 3( 2) 38(DNC) 39(DNC) 40(DNC)
16 RF10 Crazy Bird John Longley/Mike Lefroy 125 125 18( 12) 38(DNC) 25( 19) 22( 16) 22( 16)
17 RF53 Fala Andrew Bochenek 125 125 40(DNC) 22( 16) 23( 17) 19( 13) 21( 15)
18 RF3 Genevieve Rory Argyle 129 129 15( 9) 18( 12) 17( 11) 39(DNC) 40(DNC)
19 RF41 Taru Chris Bowman 137 137 40(DNC) 10( 5) 8( 4) 39(OCS) 40(DNC)
20 RF1939 Bacchante Manfred Speicher 140 140 10( 5) 13( 7) 38(DNC) 39(DNC) 40(DNC)
21 F1922 Marlene Robert Tomba 140 140 17( 11) 27( 21) 38(DNF) 18( 12) 40(DNC)
22 AUS109 Aeolus Jennie Fitzhardinge 149 149 40(DNC) 14( 8) 38(DNC) 39(DNC) 18( 12)
23 RF14 Nell David Perlman 150 150 40(DNC) 19( 13) 38(DNF) 39(DNC) 14( 8)
24 F60 Kailani James Bennett 153 153 40(DNC) 26( 20) 38(DNC) 23( 17) 26( 20)
25 R61 Little Tiger Robert Davis 154 154 40(DNC) 38(DNC) 19( 13) 17( 11) 40(DNC)
26 EF3 Bicton Belle Barry Glazier 159 159 40(DNC) 38(DNC) 21( 15) 20( 14) 40(DNC)
27 RF98 Hakuna Matata Jeremy Stockley 159 159 40(RET) 38(DNC) 28( 22) 26( 20) 27( 21)
28 RF81 Tela Michael Darkes 166 166 22( 16) 38(DNC) 27( 21) 39(DNC) 40(DNC)
29 7 Patricia Byron Yeo 166 166 23( 17) 38(DNC) 38(DNC) 39(DNC) 28( 22)
30 RF71 Gelasma Tracy Antill 172 172 40(DNC) 38(DNC) 38(DNC) 39(DNC) 17( 11)
31= AUS1321 Flashback John Cassidy 195 195 40(DNC) 38(DNC) 38(DNC) 39(DNC) 40(DNC)
31= SP97 Intrinzic John Connell 195 195 40(DNC) 38(RET) 38(DNC) 39(DNC) 40(DNC)
31= R84 Panacea Richard Allen 195 195 40(DNC) 38(DNC) 38(DNC) 39(DNC) 40(DNF)

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 10. 12
last updated on 28/02/2020
By System Administrator