Swan River Retro Yacht Series

Provisional Results for MIXED Consistency
after 6 races with 6 races to count

Pos'nBoat NoBoat NameSkipper/CrewTotalNett20/10/19
3
17/11/19
3
08/12/19
3
12/01/20
3
23/02/20
3
15/03/20
3
1 R183 Gryphon Chris Robinson 29.5 29.5 4( 4) 3( 3) 3( 3) 4.5( 4) 5( 5) 10( 10)
2 R114 Hebe Rowan Chick 47 47 3( 3) 7( 7) 4( 4) 6( 6) 15( 15) 12( 12)
3 R141 Wee Birlinn Jim Black 62 62 5( 5) 1( 1) 17( 17) 17( 17) 14( 14) 8( 8)
4 R11 Thera John Fitzhardinge 66 66 7( 7) 15( 15) 14( 14) 3( 3) 8( 8) 19( 19)
5 R131 Huckleberry Philip Somerville-Ryan 68.5 68.5 12( 12) 20( 20) 15.5( 15) 12( 12) 3( 3) 6( 6)
6 AUS185 Aries Kevin McMahon 70 70 34(RET) 11( 11) 5( 5) 2( 2) 11( 11) 7( 7)
7 RF53 Fala Andrew Bochenek 70.5 70.5 34(DNC) 4( 4) 15.5( 15) 9( 9) 6( 6) 2( 2)
8 SP144 Napea of Carrick James Spittle 73 73 13( 13) 12( 12) 13( 13) 8( 8) 16( 16) 11( 11)
9 R1201 Sirroco Andrew Hossen 81.5 81.5 8( 8) 9( 9) 7.5( 7) 13( 13) 7( 7) 37(DNC)
10 RF9 Joyous Steve Ward 84.5 84.5 34(RET) 32(DNC) 9( 9) 4.5( 4) 1( 1) 4( 4)
11 AUS7097 Craigie Mark Lovelady 89 89 15( 15) 14( 14) 11( 11) 15( 15) 13( 13) 21( 21)
12 R97 Canobie Owen Stacy 90.5 90.5 34(DNC) 10( 10) 7.5( 7) 1( 1) 20( 20) 18( 18)
13 F60 Kailani James Bennett 92.5 92.5 34(DNC) 5( 5) 32(DNC) 11( 11) 9.5( 9) 1( 1)
14 R33 The Lady in Red Kim Roberts 93 93 34(DNC) 32(DNC) 2( 2) 7( 7) 4( 4) 14( 14)
15 RF10 Crazy Bird John Longley/Mike Lefroy 93 93 10( 10) 32(DNC) 20( 20) 14( 14) 12( 12) 5( 5)
16 RF121 Rosen Charles Colvin 94 94 14( 14) 2( 2) 22( 22) 19( 19) 21( 21) 16( 16)
17 R1104 Olympia Fons Berkhout 112 112 9( 9) 17( 17) 21( 21) 33(DNF) 19( 19) 13( 13)
18 RF81 Tela Michael Darkes 116 116 2( 2) 32(DNC) 12( 12) 33(DNC) 34(DNC) 3( 3)
19 RF3 Genevieve Rory Argyle 119 119 1( 1) 8( 8) 6( 6) 33(DNC) 34(DNC) 37(DNC)
20 SP1907 Eun Na Mara Ralph Newton 138 138 6( 6) 16( 16) 32(DNC) 33(DNC) 34(DNC) 17( 17)
21 RF41 Taru Chris Bowman 139 139 34(DNC) 13( 13) 10( 10) 33(OCS) 34(DNC) 15( 15)
22 RF98 Hakuna Matata Jeremy Stockley 144 144 34(RET) 32(DNC) 19( 19) 20( 20) 2( 2) 37(DNC)
23 F1922 Marlene Robert Tomba 147 147 16( 16) 18( 18) 32(DNF) 10( 10) 34(DNC) 37(DNC)
24 R61 Little Tiger Robert Davis 154 154 34(DNC) 32(DNC) 1( 1) 16( 16) 34(DNC) 37(DNC)
25 7 Patricia Byron Yeo 156 156 17( 17) 32(DNC) 32(DNC) 33(DNC) 22( 22) 20( 20)
26 AUS109 Aeolus Jennie Fitzhardinge 159 159 34(DNC) 6( 6) 32(DNC) 33(DNC) 17( 17) 37(DNC)
27 RF1939 Bacchante Manfred Speicher 166 166 11( 11) 19( 19) 32(DNC) 33(DNC) 34(DNC) 37(DNC)
28 RF14 Nell David Perlman 166.5 166.5 34(DNC) 21( 21) 32(DNF) 33(DNC) 9.5( 9) 37(DNC)
29 EF3 Bicton Belle Barry Glazier 173 173 34(DNC) 32(DNC) 18( 18) 18( 18) 34(DNC) 37(DNC)
30 SP104 Wynella Glen Stanley 174 174 34(DNC) 32(DNC) 32(DNC) 33(DNC) 34(DNC) 9( 9)
31 RF71 Gelasma Tracy Antill 186 186 34(DNC) 32(DNC) 32(DNC) 33(DNC) 18( 18) 37(DNC)
32 SP22 Alma Katarina Lammonby 187 187 34(DNC) 32(DNC) 32(DNC) 33(DNC) 34(DNC) 22( 22)
33 SP331 Anna John Wright 188 188 34(DNC) 32(DNC) 32(DNC) 33(DNC) 34(DNC) 23( 23)
34= AUS1321 Flashback John Cassidy 202 202 34(DNC) 32(DNC) 32(DNC) 33(DNC) 34(DNC) 37(DNC)
34= SP97 Intrinzic John Connell 202 202 34(DNC) 32(RET) 32(DNC) 33(DNC) 34(DNC) 37(DNC)
34= R84 Panacea Richard Allen 202 202 34(DNC) 32(DNC) 32(DNC) 33(DNC) 34(DNF) 37(DNC)

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 10. 12
last updated on 16/03/2020
By System Administrator